Halogeninfravärmare Frico IHCBredd: 676 mm, 1800W
4 457 kr
4 000 krSpara 10 %Kampanj
Vald variant
Effekt:
1800 W

IHC
Bredd: 676 mm, 1800W
4 000 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Halogeninfravärmare Frico IHC är en halogeninfravärmare för mjuk och effektiv värme. Den en direkt värme som tillsammans med det behagliga skenet passar väl i utomhusmiljöer där designen är viktig. Frico IHC har en värmespridning som gör den lämplig för nära och något högre installationshöjder.
Varumärke
FricoBeskrivning
Halogeninfravärmare Frico IHC är en halogeninfravärmare för mjuk och effektiv värme. Den en direkt värme som tillsammans med det behagliga skenet passar väl i utomhusmiljöer där designen är viktig. Frico IHC har en värmespridning som gör den lämplig för nära och något högre installationshöjder.
Övrigt
- Max. glödtrådstemperatur: 1200°C
- Intensiv carbonlampa, gult-orange sken, och blankpolerad reflektor för optimal värmedistribution
- Värmeeffekt: 1150W - 1750W
- Rekommenderad installationshöjd: 1,8 - 3 m
- IP44
- Max. glödtrådstemperatur: 1200°C
- Intensiv carbonlampa, gult-orange sken, och blankpolerad reflektor för optimal värmedistribution
- Värmeeffekt: 1150W - 1750W
- Rekommenderad installationshöjd: 1,8 - 3 m
- IP44
Recensioner
Jan AVerifierad köpare
för 2 år sedanSmidig snygg effektfull supernöjd bra fabrikst.
+ Bra värme
- Ingen
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Art.Nr. | 19604 |
| Effekt | 1800 W |
| Färg | Grå |
| Utförande | Hängande |
| Serie | IHC |
| Typ | Värmestrålare |
| Vikt | 2,5 kg |
| Bredd | 676 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 77 mm |
| Höjd | 169 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| EAN-nr | 7393410005837 |
