Halogeninfravärmare Frico IHF
fr.2 938 kr
Se priset!
Välj variant

IHF
2 938 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Halogeninfravärmare Frico IHF är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHF har en mer riktad värmespridning och är avsedd att installeras på högre höjd.
Varumärke
FricoBeskrivning
Halogeninfravärmare Frico IHF är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHF har en mer riktad värmespridning och är avsedd att installeras på högre höjd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Effekt/prestanda | 1000, 1500, 2000 W |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Värmestrålare |
| Serie | IHF |
| Färg | Grå |
| Höjd | 169 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 77 mm |
| Ström | 4,3, 6,5 A |
| Vikt | 1,9, 2,5 kg |
| Bredd | 500, 676 mm |
| Max Temperatur | 2200 °c |
