Infravärmare Frico INC
fr.1 666 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

INC
1 666 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Varumärke
FricoBeskrivning
Infravärmare Frico INC är en infravärmare som ger behaglig värme året runt på vindskyddade terrasser, balkonger och uteserveringar. Infravärmaren skapar inget synbart sken och är därför lämplig där diskreta lösningar eftersträvas. Den passar även för tillfällig uppvärmning exempelvis i lokaler som bara används ibland, eller för punktuppvärmning.
Övrigt
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
- Max. elementtemperatur: 750°C
- Elektriskt rörelement i rostfritt stål och reflektorer av högglanspolerad aluminium med maximal korrosionsbeständighet
- Rekommenderad installationshöjd 2- 2,5 m
- IP24
Dokument
Recensioner
Marianne LVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb leverans, passar perfekt
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Effekt/prestanda | 500, 1000, 1500, 2000 W |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP24 |
| Produkttyp | Värmestrålare |
| Serie | Infracalm |
| Färg | Grå |
| Höjd | 50 mm |
| Djup | 100 mm |
| Spänning | 230, 400 V |
| Vikt | 3, 1,5, 2,2, 3,7 kg |
| Bredd | 711, 1251, 1756, 2181 mm |
