Infravärmare Termo 1800W Proffs Hängande Terrassvärmare med Fjärrkontroll, Aluminium

1800W Proffs Hängande Terrassvärmare med Fjärrkontroll, Aluminium

Beskrivning
- Kabel med stickkontakt 230V.
- För både hemmaterrassen och uteserveringen.
- Senaste IR-teknologin med carbonrör med en hållbarhet på 5000h.
- Ger omedelbar värme, ingen uppvärmningstid.
- Låg driftskostnad med hög effektiviet max 1,8 kWh
- Tillverkad helt i aluminium - solid kvalitetsprodukt.
- Väggfäste ingår.
- Godkänd för utomhusbruk med CE och IP65 skyddsklass godkänd.
- Kabellängd 1,9 meter.
- Mått: 660x84x133mm.
- Elförbrukningen vid standby-läge lägre än 0,5W, allt enligt nya standardkrav.
Fördelar: Infravärmare Termo 1800W Proffs Hängande Terrassvärmare med Fjärrkontroll, Aluminium
- Omedelbar värme, ingen uppvärmningstid
- Låg driftskostnad med hög effektivitet
- Godkänd för utomhusbruk med IP65 skyddsklass
Recensioner
Köpte 2 st till vårt inglasade uterum på över 20 m2. Det tog ca 10 min att klättra från 10 C till 20 C. Känns helt ok. Fjärrkontrollen funkar bra. Vi är nöjda!
enligt med min faktura har jag köpt Frisco ihw 1500 men hade gärna fått en med fjärkontroll.
Produkten är IP65 Helt i aluminium och montaget ger möjlighet att rikta värmaren i alla ledder på plats. Även bra med tre effektalternativ 600, 1200 resp 1800 W styrt via fjärrkontroll
Väldigt snabb uppvärmning
Prisvärd snygg o lätthanterad
Verkar välgjord. Ger kvalitetskänsla. Något kort anslutningssladd.
Två stycken fyller våra behov för att träffas i Coronatider.
Fungerar mycket bra. Behaglig värme, skön o trevlig känsla.
Själva värmaren är helt ok, men fjärrkontrollen funkar bara ibland tyvärr...
Fungerar bra och fjärrkontrollen gör ju att man kan välja nivå direkt utan att behöva stega sig fram. 3nivåer känns rätt.
Fjärkontrollen är kass, annars den e bra...
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
| Art.Nr. | 570017 |
| Effekt/prestanda | 1800 W |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP65 |
| Material | Aluminium |
| Spänning | 220 V |
| Djup | 85 mm |
| Höjd | 660 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Bredd | 130 mm |
| EAN-nr | 7350051200179 |


