Bänkbord Utomhus Eden Wood Robust med Rygg
fr.7 500 kr
fr.6 749 krFrån 10 %Kampanj
Välj variant

Robust med Rygg
6 749 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bänkbord från Eden Wood i 40 mm svenskt brunlaserat FSC-furu med plats för 8 personer. 45 mm varmgalvat rörstativ. En populär och lättplacerad utemöbel för rastplatser, parker eller på arbetsplatsen.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Bänkbord från Eden Wood i 40 mm svenskt brunlaserat FSC-furu med plats för 8 personer. 45 mm varmgalvat rörstativ. En populär och lättplacerad utemöbel för rastplatser, parker eller på arbetsplatsen.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0909-6180E |
| Material | Furu |
| Serie | Robust |
| Typ | Bänkbord |
| Höjd | 740 mm |
| Längd | 1800 mm |
| Tjocklek | 40 mm |
| Bredd | 1800 mm |
| Färg | Brun, Grå, Grön, Svart |
| Höjd | 74 cm |
| Längd | 180 cm |
| Bredd | 180 cm |

