Cafébord Eden Wood Capri Utebord 70x70 cm Teak Utomhus
2 795 kr
2 375 krSpara 15 %Kampanjtom 17/5

Capri Utebord 70x70 cm Teak Utomhus
2 375 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Cafébord Eden Wood Capri Bord 70x70 cm Teak passar utmärkt som cafébord till 2-4 karmstolar. Bordet är tillverkat i teak av hög kvalitet med FLEGT-certifiering.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Cafébord Eden Wood Capri Bord 70x70 cm Teak passar utmärkt som cafébord till 2-4 karmstolar. Bordet är tillverkat i teak av hög kvalitet med FLEGT-certifiering.
Teak är ett klassisk material för utomhusbruk. Det är ett mycket starkt träslag med en hög naturlig oljehalt och lämpar sig därför för utomhusbruk. Med tiden blir teak gråaktigt, men om du vill ha den ursprungliga bruna nyansen ska du bara behandla med teakolja.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 13915-0 |
| Produkttyp | Kafébord |
| Material | Teak |
| Bredd | 700 mm |
| Form bord | Kvadratisk |
| Längd | 700 mm |
| Serie | Capri |
| Höjd | 740 mm |
| Färg | Teak |
| EAN-nr | 7350107035294 |
