Cafébord Venture Home Colorado UtomhusVit/Grå
2 529 kr
1 995 krSpara 21 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Vit/Grå
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Cafébord från Venture Home tillverkad i aintwood och aluminium.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Recensioner
Jonas SVerifierad köpare
för 4 år sedanPrisvärd! Några tidigare recensioner uppger att bordet skulle vara vingligt. Tips är att kolla att det verkligen finns ett styrspår/urtag i båda ändar av det grova vita aluminiumröret . I vårt exemplar var det bara spår i ena änden vilket onekligen skulle hade gjort bordet vingligt. 30 sekunder med bågfil gjorde ett nytt spår och allt blev mer stabilt. På grund av denna tillverkningsmiss blir det "bara" fyra stjärnor.
Sune Verifierad köpare
för 7 år sedanStativet saknade spår för "låskanten" i ena änden. Konstruktionen gör att bordet blir svajigt.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 9364-120 |
| Färg | Vit/Grå |
| Längd | 730 mm |
| Montering | Ja |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Serie | Colorado |
| Form bord | Kvadratisk |
| Produkttyp | Cafébord |
| Användningsområde | Utomhus |
| Toppskiva | Aintwood |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 750 mm |
| Offentlig Miljö | Ja |
| Vikt | 13 kg |
| Bredd | 730 mm |
| Tjocklek | 50 mm |
| EAN-nr | 7350118411735 |




