Förlängningsbart Utebord Outfit 224/284/344x100 cm
10 178 kr
8 150 krSpara 20 %Kampanjtom 17/5

224/284/344x100 cm
8 150 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
OutfitBeskrivning
Trädgårdsbord från Outfit. Trädgårdsbord Johan står för lite extra för kvalitet och funktionalitet.
Bordet har otroligt läckra ribbor i polywood som imiterar ek i en snygg grå färg. Stommen är gjord av kraftig svart aluminium som är formad i starka fyrkanter som går upp och är en del av bordsskivan. Under benen sitter en justerbar skruv.
Bordet har även utdrag och 2 tilläggsplattor på 69,5 cm som sitter i stommen. Plattan glider isär när du drar, så du behöver inte lyfta bordet för att expandera det. Samtidigt kan plattan säkras med en låsfunktion.
Bordet är underhållsfritt.
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Storlek
223/283/343 x 100 cm
Bordet har även utdrag och 2 tilläggsplattor på 69,5 cm som sitter i stommen. Plattan glider isär när du drar, så du behöver inte lyfta bordet för att expandera det. Samtidigt kan plattan säkras med en låsfunktion.
Bordet är underhållsfritt.
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Storlek
223/283/343 x 100 cm
Recensioner
Torsten PVerifierad köpare
för 4 år sedanMycket bra och stabilt bord med bra passform på delarna när de skulle byggas ihop. Liten transportskada som resulterade i en reklamationsorder som i sig sköttes på ett professionellt sätt. Mycket nöjd!
+ Stabilt och rejält
Egenskaper
| Varumärke | Outfit |
| Art.Nr. | 451112389 |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Outfit |
| Färg | Grå |
| Djup | 1000 mm |
| Förlängningsbart | Ja |
| Höjd | 740 mm |
| Längd | 3440 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 629020 |
| Material | Aluminium/polywood |
| Serie | Outfit |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Matbord |
| Bredd | 1000 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 5701390418257 |






