Picknickbord PLUS UtomhusGyllenbrun
23 592 kr
Se priset!

Utomhus
Gyllenbrun
23 592 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bord-/bänksetet i ThermoWood® heter Zigma, inspirerat av sicksackformen på de bärande stålbenen. De originella linjerna ger setet en lätt och dynamisk look som passar den moderna livsstilen. Översta brädan på ryggstödet lutar för bättre komfort. Fungicidbehandlad. Levereras omonterad. Skruvar och beslag medföljer.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Bord-/bänksetet i ThermoWood® heter Zigma, inspirerat av sicksackformen på de bärande stålbenen. De originella linjerna ger setet en lätt och dynamisk look som passar den moderna livsstilen. Översta brädan på ryggstödet lutar för bättre komfort. Fungicidbehandlad. Levereras omonterad. Skruvar och beslag medföljer.
Plankor
42x116 mm barrträ.
Bordsskiva
- Längd: 176 cm
- Bredd: 83 cm
- Höjd: 73 cm
Bänkar
- Längd: 176 cm
- Bredd: 38 cm
- Höjd: 45,5 cm
- Ryggstöd 82 cm
Ram/ben
Varmgalvaniserat stål (45x45 mm)
42x116 mm barrträ.
Bordsskiva
- Längd: 176 cm
- Bredd: 83 cm
- Höjd: 73 cm
Bänkar
- Längd: 176 cm
- Bredd: 38 cm
- Höjd: 45,5 cm
- Ryggstöd 82 cm
Ram/ben
Varmgalvaniserat stål (45x45 mm)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 185706-4 |
| Certifiering | FSC 100% |
| Färg | Gyllenbrun |
| Utförande | Gyllenbrun |
| Höjd | 820 mm |
| Längd | 3920 mm |
| Material | Barrträ |
| Serie | Zigma |
| Yta | ThermoWood |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bänkbord |
| Bredd | 1940 mm |
| Antal Sittplatser | 12 |
| EAN-nr | 5703393744883 |
