Picknickbord PLUS Zigma Bord-/Bänkset Utomhus
fr.11 156 kr
Se priset!
Välj variant

Zigma Bord-/Bänkset Utomhus
11 156 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bord-/bänksetet i ThermoWood® heter Zigma, inspirerat av sicksackformen på de bärande stålbenen. De originella linjerna ger setet en lätt och dynamisk look som passar den moderna livsstilen. Kombinera setet med den smarta förlängningsmodulen som gör det möjligt att bygga ut setet. Samtidigt skapar modulen en "skiljelinje" mellan de enskilda borden så att varje familj eller grupp har sitt eget utrymme att breda ut sig på. Det innebär att bordet kan rymma både campare och barn på utflykt. När du väljer ThermoWood®-möbler får du en möbel med ett naturligt och trendigt utseende som är helt ren och 100 % kemikaliefri. Våra bord/bänkset är dessutom konstruerade för att tåla utomhusbruk året runt i det danska klimatet utan att skadas.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Bord-/bänksetet i ThermoWood® heter Zigma, inspirerat av sicksackformen på de bärande stålbenen. De originella linjerna ger setet en lätt och dynamisk look som passar den moderna livsstilen. Kombinera setet med den smarta förlängningsmodulen som gör det möjligt att bygga ut setet. Samtidigt skapar modulen en "skiljelinje" mellan de enskilda borden så att varje familj eller grupp har sitt eget utrymme att breda ut sig på. Det innebär att bordet kan rymma både campare och barn på utflykt. När du väljer ThermoWood®-möbler får du en möbel med ett naturligt och trendigt utseende som är helt ren och 100 % kemikaliefri. Våra bord/bänkset är dessutom konstruerade för att tåla utomhusbruk året runt i det danska klimatet utan att skadas.
Bänkbord Zigma från PLUS. Fungicidbehandlad och grundmålad i grönt. Levereras omonterad. Skruvar medföljer.
Plankor
42x116 mm barrträ
Bordsskiva
- Längd: 176 cm
- Bredd: 83 cm
- Höjd: 73 cm
Bänkar
- Längd: 176 cm
- Bredd: 38 cm
- Höjd: 45 cm
Ram/ben
Varmgalvaniserad stål (45x45 mm)
Plankor
42x116 mm barrträ
Bordsskiva
- Längd: 176 cm
- Bredd: 83 cm
- Höjd: 73 cm
Bänkar
- Längd: 176 cm
- Bredd: 38 cm
- Höjd: 45 cm
Ram/ben
Varmgalvaniserad stål (45x45 mm)
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Certifiering | FSC 100% |
| Längd | 1760 mm |
| Material | Barrträ |
| Serie | Zigma |
| Yta | ThermoWood |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bord/Bänk |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Färg | Grön, Gyllenbrun |
| Utförande | Med ryggstöd, Utan ryggstöd |
| Höjd | 730, 820 mm |
| Bredd | 1900, 1980 mm |

