Soffbord Venture Home Parma Utomhus
3 469 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Bord från Venture Home med aluminiumben och skiva av aintwood.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 9280-400 |
| Montering | Ja |
| Färg | Vit/Grå |
| Djup | 1200 mm |
| Förlängningsbart | Nej |
| Höjd | 47 cm |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Serie | Parma |
| Form bord | Rektangulär |
| Tjocklek | 50 mm |
| Produkttyp | Soffbord |
| Användningsområde | Utomhus |
| Vikt | 11,52 kg |
| Bredd | 60 cm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7350107082427 |



