Utebord Comfort Garden Tunis 205x90 cmVit/Grå
Rek. pris 4 599 kr
2 755 kr

Tunis 205x90 cm
Vit/Grå
2 755 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Comfort GardenBeskrivning
Matbord Tunis 205x90 cm från Comfort Garden är ett elegant matbord för uteplatsen.
Material & Skötselråd
Om du tycker vill kunna njuta av sommaren utan att behöva ägna massa tid åt underhåll av utemöblerna är Tunis det rätta valet för dig. Bordet är tillverkat i material som inte kräver någon avancerad skötsel och är lätta att rengöra vid behov. Det räcker med vatten och såpa.
Vi rekommenderar alltid att skydda dina möbler med ett möbelskydd när de inte används för att förlänga livslängden ytterligare.
Aintwood är ett artificiellt material som har samma utseende och känsla som trä, men som kräver ytterst lite underhåll.
Stommen i pulverlackerad aluminium rengörs enkelt med vatten och milt diskmedel. Om du bor nära havet och dina möbler utsätts för havsvindar bör de torkas av ofta. Saltet från havet kan med vindens kraft tära på ytan och skapa små bubblor eller flagning.
Serien Tunis består av stilrena och enkla utemöbler för alla uteplatser. Bläddra bland matgrupper i otaliga kombinationer av bord och stolar eller mixa och matcha på egen hand. Tunis har en stomme i lätt men stabil aluminium som med rätt underhåll håller sig fin säsong efter säsong.
Om du tycker vill kunna njuta av sommaren utan att behöva ägna massa tid åt underhåll av utemöblerna är Tunis det rätta valet för dig. Bordet är tillverkat i material som inte kräver någon avancerad skötsel och är lätta att rengöra vid behov. Det räcker med vatten och såpa.
Vi rekommenderar alltid att skydda dina möbler med ett möbelskydd när de inte används för att förlänga livslängden ytterligare.
Aintwood är ett artificiellt material som har samma utseende och känsla som trä, men som kräver ytterst lite underhåll.
Stommen i pulverlackerad aluminium rengörs enkelt med vatten och milt diskmedel. Om du bor nära havet och dina möbler utsätts för havsvindar bör de torkas av ofta. Saltet från havet kan med vindens kraft tära på ytan och skapa små bubblor eller flagning.
Serien Tunis består av stilrena och enkla utemöbler för alla uteplatser. Bläddra bland matgrupper i otaliga kombinationer av bord och stolar eller mixa och matcha på egen hand. Tunis har en stomme i lätt men stabil aluminium som med rätt underhåll håller sig fin säsong efter säsong.
Egenskaper
| Varumärke | Comfort Garden |
| Art.Nr. | 1324229 |
| Kollektion | Comfort |
| Färg | Grå/Vit |
| Höjd | 73,5 cm |
| Längd | 2050 mm |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Serie | Tunis |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Matbord |
| Bredd | 90 cm |
| Hopfällbar | Nej |
| Offentlig Miljö | Nej |



