Utebord-/Bänkset PLUS Alpha
fr.5 437 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Alpha
5 437 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Alpha-serien är ett enkelt och stilrent bord/bänk-set som uppfyller alla krav på funktionalitet och estetik.
Varumärke
PLUSBeskrivning
Alpha-serien är ett enkelt och stilrent bord/bänk-set som uppfyller alla krav på funktionalitet och estetik.
Designen är inspirerad av det klassiska bord/bänk-setet i trä som vi så väl känner igen från parker, trädgårdar och stadsmiljöer. Med en enkel twist i designen i form av ben i varmförzinkat stål får bords- och bänkuppsättningen ett betydligt lättare och modernare utseende som harmonierar vackert med omgivningen.
När du väljer möbler i ThermoWood® får du en möbel med ett naturligt och trendigt utseende och som är helt ren och 100% kemikaliefri. Våra bords-/bänkset är dessutom konstruerade för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att skadas.
Möbelsetet finns i en mängd olika färger och material, så att du kan välja det som passar dina behov och ditt temperament.
För extra sittkomfort finns ryggstöd som tillval.
När du väljer möbler i ThermoWood® får du en möbel med ett naturligt och trendigt utseende och som är helt ren och 100% kemikaliefri. Våra bords-/bänkset är dessutom konstruerade för att tåla utomhusbruk året runt i det nordiska klimatet utan att skadas.
Möbelsetet finns i en mängd olika färger och material, så att du kan välja det som passar dina behov och ditt temperament.
För extra sittkomfort finns ryggstöd som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Certifiering | FSC 100% |
| Färg | Gyllenbrun |
| Utförande | Utan ryggstöd |
| Höjd | 730 mm |
| Material | Furu/Gran |
| Serie | Alpha |
| Yta | ThermoWood |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bänkset |
| Bredd | 1610 mm |
| Längd | 1180, 1770 mm |
| Vikt | 45, 84 kg |
