Utebord Venture Home ModenaSvart
10 369 kr
6 895 krSpara 34 %Kampanj
Vald variant
Längd:
2000 mm
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Modena är ett rymligt matbord med en stilren design i aluminium. Ett modernt bord som aldrig går ur tiden, perfekt för tillställningar utomhus och passar till både altanen eller uteplatsen!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Modena är ett rymligt matbord med en stilren design i aluminium. Ett modernt bord som aldrig går ur tiden, perfekt för tillställningar utomhus och passar till både altanen eller uteplatsen!
Bordet är gjort i svartlackerad aluminium.
Skötselråd:
Utemöbler i aluminium och rostfritt stål bör rengöras regelbundet med vatten och mild tvål. Skölj alltid noggrant med rikligt med vatten, något som blir extra viktigt om möblerna är placerade på ett havsnära avstånd där salt kan transporteras via luften. Saltet kan leda till korrosion som kan orsaka flagning eller bubblor i lacken.
Tvätta inte möblerna med högtryckstvätt, ytan kan skadas av det höga trycket.
För maximal livslängd rekommenderar vi att möblerna förvaras i ett torrt utrymme, alternativt under ett möbelskydd. Aluminium är ett lätt material vilket gör att dina möbler blir smidiga att förflytta.
Skötselråd:
Utemöbler i aluminium och rostfritt stål bör rengöras regelbundet med vatten och mild tvål. Skölj alltid noggrant med rikligt med vatten, något som blir extra viktigt om möblerna är placerade på ett havsnära avstånd där salt kan transporteras via luften. Saltet kan leda till korrosion som kan orsaka flagning eller bubblor i lacken.
Tvätta inte möblerna med högtryckstvätt, ytan kan skadas av det höga trycket.
För maximal livslängd rekommenderar vi att möblerna förvaras i ett torrt utrymme, alternativt under ett möbelskydd. Aluminium är ett lätt material vilket gör att dina möbler blir smidiga att förflytta.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 2095-408 |
| Färg | Svart |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 1000 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Modena |
| Produkttyp | Matbord |
| Användningsområde | Utomhus |
| Höjd | 750 mm |
| Vattentät | Nej |
| EAN-nr | 7350133233008 |









