Utebord Venture Home Parma 200x100 cm
3 975 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Matbord från Venture Home som är tillverkat i aintwood och aluminium.
Skötselråd
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Aintwood Aintwood är ett material speciellt framtaget för att användas utomhus då det tål alla typer av väder. Materialet står emot både fukt och mögel vilket gör Aintwood till ett mycket tåligt material. För att undvika skador orsakade av höga temperaturer bör dricksglas och dylikt plockas undan från bordet då de inte används. Om din Aintwoodprodukt är borstad eller slipad bör du undvika oljebaserade produkter då de i vissa fall kan lämna fläckar. Enklaste sättet att rengöra Aintwood är med en fuktig trasa och såpa, var försiktig med rengöringsmedel i pulverform då de kan orsaka repor i materialet.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 4140-400 |
| Montering | Ja |
| Färg | Vit/Grå |
| Djup | 2030 mm |
| Förlängningsbart | Nej |
| Höjd | 750 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Material | Aintwood/Aluminium |
| Serie | Parma |
| Form bord | Rektangulär |
| Tjocklek | 55 mm |
| Produkttyp | Matbord |
| Användningsområde | Utomhus |
| Vikt | 33,2 kg |
| Bredd | 1030 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7350107082472 |


