Golvplatta Hestraplattan Stone Dark Grey

Beskrivning
Recensioner
Lätt att lägga och såga till vid behov av anpassning på balkong. Utmärkt med slät yta som är lätt att hålla ren.
Som andra sagt, färgen på reklambilderna är rejält missvisande. Det visste jag om när jag köpte så de är som väntat, men drar ner betyget på grund av de vilseledande bilderna.
Ser ut som äkta sten, vackert skimrande, på alla bilder. Men när man får produkten så ser den exakt ut som LEGO plast, och känns som LEGO plast, och är som LEGO plast att gå på. Extremt stor besvikelse på dessa reklambilder.
Snygga och lätta att jobba med
Lätt att bygga ihop och gör garaget trevligare
Lätt att lägga. Svårare att ta isär utan att fästena går sönder. Färgen på bilderna är missvisande. Plattorna är homogent grå, inga färgskiftningar vilket man får intrycket av.
Egenskaper
| Varumärke | Hestraplattan |
| Art.Nr. | 7020-06 |
| Färg | Mörkgrå |
| Imitation | Sten |
| Tillverkarens Art.Nr. | 7020-06 |
| Material | Återvinningsbar polypropylenkomposit (PP) |
| Serie | Stone |
| Produkttyp | Golvplattor |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Längd | 385 mm |
| Antal (m2/frp) | 1 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Tjocklek | 8,5 mm |
| Bredd | 385 mm |
| EAN-nr | 7391520029033 |


