Badrumsfläkt Pax Sirocco
2 150 kr
1 604 krSpara 25 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badrumsfläkt Sirocco från Pax är en praktiskt fläkt som går att montera i kanal, tak eller yttervägg i bostäder med naturligt självdrag.
Varumärke
PAXBeskrivning
Badrumsfläkt Sirocco från Pax är en praktiskt fläkt som går att montera i kanal, tak eller yttervägg i bostäder med naturligt självdrag.
Våtrumsfläkten går att ställa i två profiler, automatisk med grundflöde eller automatisk utan grundflöde. I första profilen arbetar den i tre hastighetslägen: lågt varvtal (grundvent), mellanhögt varvtal (eftergångstid via ljussensor) och högt varvtal (aktiveras via fuktsensor ). I andra profilen har fläkten samma sensorfunktioner men utan grundflöde. Pax Sirocco har inbyggd allpolig brytare. Friblåsande 110m3/h /17-20dB(A) 3m.12VDC 100-230V 50-60Hz/4W/Ø100-140/IP44/S/CE.
Recensioner
BoVerifierad köpare
för 4 år sedanTyst och helt automatisk. Mycket nöjd.
Mona GVerifierad köpare
för 5 år sedanBästa fläkten! Tar bort all fukt i badrummet! Och renar även andra rum på nedervåningen!
+ Funkar för hela huset!
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 1552-1 |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Kapacitet | 110 m³/h |
| Färg | Vit |
| Effekt/prestanda | 4 W |
| Djup | 81 mm |
| Höjd | 177 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | ABS-plast |
| Serie | Sirocco |
| Timerfunktion | Ja |
| Bredd | 177 mm |
| Spänning | 230 V |
| Produkttyp | Badrumsfläkt |
| Fuktstyrning | Ja |
| RSK-nr | 8751524 |
| EAN-nr | 7391477155212 |





