Bastuaggregat Tylö Sense Pure 10
10 470 kr
Se priset!
BastutillbehörBastusten Tylö för Väggmonterade och Elektriska Aggregat
195 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Bastuaggregat Sense Pure 10 från Tylö är ett elektriskt bastuaggregat för basturum med volym mellan 10-18 m3. Detta aggregat leveras med den digitala manöverpanelen Pure med pekskärm som kan monteras i eller utanför bastun. Med denna manöverpanel styr du temperatur, belysning och tid. Dörrkontakt krävs för fördröjd start.
Varumärke
TylöBeskrivning
Bastuaggregat Sense Pure 10 från Tylö är ett elektriskt bastuaggregat för basturum med volym mellan 10-18 m3. Detta aggregat leveras med den digitala manöverpanelen Pure med pekskärm som kan monteras i eller utanför bastun. Med denna manöverpanel styr du temperatur, belysning och tid. Dörrkontakt krävs för fördröjd start.
Sense Pure har överhettningsskydd och Tylös patenterade energibesparande funktion, delad effekt. Funktionen sparar ström genom att aggregatet går i sparläge när din önskade temperatur uppnås.
Detta aggregat har ett stenmagasin i rostfritt stål av hög kvalitet med en kapacitet för 20 kg bastusten. Det har dessutom thermosafe-beröringsskyd som förhindrar oavsiktliga brännskador.
Det finns en löstagbar behållare för eteriska oljor för ett extra lyxigt bastubad.
Säkerhetsavstånd
- Minsta avstånd till sidovägg: 110 mm
- Minsta takhöjd: 1900 mm
Detta aggregat har ett stenmagasin i rostfritt stål av hög kvalitet med en kapacitet för 20 kg bastusten. Det har dessutom thermosafe-beröringsskyd som förhindrar oavsiktliga brännskador.
Det finns en löstagbar behållare för eteriska oljor för ett extra lyxigt bastubad.
Säkerhetsavstånd
- Minsta avstånd till sidovägg: 110 mm
- Minsta takhöjd: 1900 mm
Egenskaper
| Varumärke | Tylö |
| Art.Nr. | 61001164 |
| Bredd | 431 mm |
| Djup | 375 mm |
| Höjd | 559 mm |
| Bastuvolym | 10-18 |
| Färg | Svart |
| Manöverpanel | Ja |
| Effekt/prestanda | 10,5 kW |
| Montering | Golv/Vägg |
| Serie | Sense |
| Produkttyp | Elaggregat |
| EAN-nr | 7332975054539 |

