Duschhörn Hafa Cristal WS700/800x2000 mm
8 354 kr
Vald variant
Storlek (mm):
700x800
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschvägg Hafa Cristal WS är en ny typ av duschlösning utan dörr, en ”Walk in Shower”. Istället för en dörr skärmas duschytan av med en av glasväggarna.
Varumärke
HafaBeskrivning
Duschvägg Hafa Cristal WS är en ny typ av duschlösning utan dörr, en ”Walk in Shower”. Istället för en dörr skärmas duschytan av med en av glasväggarna.
Duschväggarna är tillverkade av 8 mm härdat säkerhetsglas och de stora glasytorna gör duschen enkel att rengöra. Ingången kan varieras upp till 1200 mm. De fasta väggarna finns i olika storlekar.
Tips! Köp till förlängningsprofil (finns som tillbehör) för utanpåliggande rördragning.
Tips! Köp till förlängningsprofil (finns som tillbehör) för utanpåliggande rördragning.
En liten men viktig detalj
Ett riktigt bra badrum ska ge känslan av kvalitet och trygghet. Hafas produkter är tillverkade av material och ingående komponenter av högsta kvalitet, därför ger Hafa dig alltid 5 års garanti på alla sina badrumsprodukter. Läs mer
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1470820 |
| Storlek | 700x800 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Cristal |
| Profil | Matt aluminium |
| Färg | Silver |
| Utförande | 78/87 |
| Vikt | 79 kg |
| Justerbar | -1200 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| EAN-nr | 7330027027647 |


