Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver
7 846 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver är ett duschhörn med lyftgångjärn. Dörrarna är öppningsbara inåt och utåt. Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver är tillverkad med 6 mm härdat säkerhetsglas. Magnetstängningen gör att dörrarna sluter helt tätt. Hafa Igloo Pearl har mönster på utsidan vilket underlättar vid rengöring.
Varumärke
HAFABeskrivning
Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver är ett duschhörn med lyftgångjärn. Dörrarna är öppningsbara inåt och utåt. Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver är tillverkad med 6 mm härdat säkerhetsglas. Magnetstängningen gör att dörrarna sluter helt tätt. Hafa Igloo Pearl har mönster på utsidan vilket underlättar vid rengöring.
För att glasdörrarna inte ska ta i golvet, lyfter de 5 mm vid öppning. Måtten är justerbara +/- 10 mm.
Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver kan monteras med 12 mm utanpåliggande rör cc 35. Duschhörn Hafa Igloo monteras mot fast underlag.
Duschhörn Hafa Igloo R Pearl Silver kan monteras med 12 mm utanpåliggande rör cc 35. Duschhörn Hafa Igloo monteras mot fast underlag.
En liten men viktig detalj
Ett riktigt bra badrum ska ge känslan av kvalitet och trygghet. Hafas produkter är tillverkade av material och ingående komponenter av högsta kvalitet, därför ger Hafa dig alltid 5 års garanti på alla sina badrumsprodukter. Läs mer
Egenskaper
| Varumärke | HAFA |
| Art.Nr. | 1450160 |
| Storlek | 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 900 mm |
| Längd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Igloo |
| Färg | Silver |
| Glastyp | Mönstrat |
| EAN-nr | 7330027082431 |

