Duschhörn Hafa InfinityMässing, BxD: 800x900 mm
Rek. pris 11 490 kr
8 599 kr
Se priset!
Vald variant
Profil:
Mässing
Storlek (mm):
800x900
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Infinity
Mässing, BxD: 800x900 mm
8 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Hafa Infinity är ett exklusivt duschhörn med smäckra beslag och en elegant handtagslösning. Välj mellan tre färger, krom, mattsvart eller borstad mässing. De stora glasytorna ger ett luftigt intryck och skapar en härlig rymd i badrummet.
Varumärke
HafaBeskrivning
Duschhörn Hafa Infinity är ett exklusivt duschhörn med smäckra beslag och en elegant handtagslösning. Välj mellan tre färger, krom, mattsvart eller borstad mässing. De stora glasytorna ger ett luftigt intryck och skapar en härlig rymd i badrummet.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Recensioner
Helene SVerifierad köpare
för 1 månad sedanSnygga och stilrena dörrar som passar till trånga utrymmen då dörrarna går att svänga åt alla håll
+ Bra svängviddar som skapar utrymme i trånga badrum
- Dörrarna är tunga att montera och svåra att få rakt på sneda väggar
MariaVerifierad köpare
för 1 år sedanGediget duschhörn av hög kvalitet. Kunde inte blivit bättre.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1451057 |
| Storlek | 800x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Infinity |
| Profil | Mässing |
| Färg | Mässing |
| Handtag | Hål med dekorring |
| Vikt | 70,8 kg |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7309860 |
| EAN-nr | 7330027120881 |








