Duschhörn Macro Design Empire L LinjeglasFärg: Svart, Storlek: 760x750x980 mm
33 785 kr
23 650 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Djup:
760 mm
Storlek:
760x750x980 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Empire L Linjeglas
Färg: Svart, Storlek: 760x750x980 mm
23 650 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Macro Design Empire L är en robust dusch för den trendmedvetna, som uppskattar en modern och industriell design med spännande och nyskapande detaljer. Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Duschdörrarna är vändbara.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn Macro Design Empire L är en robust dusch för den trendmedvetna, som uppskattar en modern och industriell design med spännande och nyskapande detaljer. Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Duschdörrarna är vändbara.
Linjeglasets regelbundna struktur skyddar från insyn samtidigt som det släpper in ljus och möter upp Empires minimalistiska formspråk.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DEL767598SLI |
| Typ | Duschhörn |
| Djup | 760 mm |
| Profil | Mattsvart |
| Storlek | 760x750x980 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Färg | Svart |
| Handtag | Grepp |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Glastyp | Linjeglas |
| Hängning | Vändbar |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7310770 |
| EAN-nr | 7332512230136 |

