Duschhörn Macro Design Empire Swing LinjeglasFärg: Gun Metal, Storlek: 900x900 mm
19 785 kr
13 850 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
900x900 mm
Profil:
Gun Metal
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Macro Design Empire Swing är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Kraftigt markerade linjer i mattsvart, slät aluminium runt det 8 mm härdade linjeglaset ger en robust dusch med en modern och industriell design.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn Macro Design Empire Swing är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Kraftigt markerade linjer i mattsvart, slät aluminium runt det 8 mm härdade linjeglaset ger en robust dusch med en modern och industriell design.
Duschhörnet består av en fast vägg och en dörr, observera att det första måttet avser fast vägg.
Linjeglasets regelbundna struktur skyddar från insyn samtidigt som det släpper in ljus och möter upp Empires minimalistiska formspråk.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbar dörr och vägg med förmonterade lyftgångjärn, observera att det första måttet avser fast vägg. Finns i olika utföranden, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empir
Linjeglasets regelbundna struktur skyddar från insyn samtidigt som det släpper in ljus och möter upp Empires minimalistiska formspråk.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbar dörr och vägg med förmonterade lyftgångjärn, observera att det första måttet avser fast vägg. Finns i olika utföranden, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empir
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESW9090GLI |
| Storlek | 900x900 mm |
| Typ | Duschhörn |
| Djup | 885 mm |
| Profil | Gun Metal |
| Storlek | 900x900 mm |
| Höjd | 2010 mm |
| Serie | Empire |
| Färg | Gun Metal |
| Handtag | Grepp |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Linjeglas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 8 mm |
| RSK-nr | 7311904 |
| EAN-nr | 7332512236268 |
