Duschhörn Macro Design Spirit Round800x1000x1970 mm, Svart, Frostat glas med Knopp
Rek. pris 11 485 kr
8 045 kr
8 040 krSänkt pris!
Vald variant
Storlek:
800x1000x1970 mm
Längd:
800 mm
Glastyp:
Frostat Glas
Profil:
Svart
Handtag:
Knopp
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Spirit Round
800x1000x1970 mm, Svart, Frostat glas med Knopp
8 040 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Exklusivt duschhörn från Macro där dörrarna kan vikas både inåt och utåt. Duschhörnet är enkelt att montera och är vändbart. Tillverkat i 6 mm härdat glas med ställbara gångjärn som lyfter 7 mm.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Exklusivt duschhörn från Macro där dörrarna kan vikas både inåt och utåt. Duschhörnet är enkelt att montera och är vändbart. Tillverkat i 6 mm härdat glas med ställbara gångjärn som lyfter 7 mm.
Anpassad för rörgenomföring och kan kompletteras med extra påbyggnadsprofil.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Denna dusch finns tillgänglig med ytbeläggningen CristalGuard™, en patenterad teknik som underlättar rengöring. Denna ytbehandling gör också att glaset håller sig skinande längre.
Spirit är Macro Designs mest mångsidiga duschserie. Principen är enkel: att fungera för så många olika typer av badrum som möjligt – både stilmässigt och platsmässigt. Denna utmaning tacklar Macro Design på ett bra sätt, genom sin erfarenhet att skräddarsy sina produkter efter individuella rums förutsättningar. Macro Design bjuder dessutom på fina detaljer med unik och stilren utformning. Glas och profiler är integrerade i varandra och skapar en vacker linje i badrummet. Enkel att montera.
Denna dusch finns tillgänglig med ytbeläggningen CristalGuard™, en patenterad teknik som underlättar rengöring. Denna ytbehandling gör också att glaset håller sig skinande längre.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DHSCS801IC |
| Storlek | 800x1000x1970 mm |
| Typ | Duschhörn |
| Bredd | 800 mm |
| Längd | 800 mm |
| Glastyp | Frostat Glas |
| Profil | Svart |
| Höjd | 1970 mm |
| Serie | Spirit |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Knopp |
| Justerbar | 0-17 mm |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Ställbar | Ja |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7310034 |
| EAN-nr | 7332512209712 |

