Duschhörn Noro Fix 80 med Frost Takdusch
8 550 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Fix 80 är en halvrund dusch med 6 mm klart, härdat säkerhetsglas och magnetstängning. Duschhörnet är utrustat med lyftgångjärn som lyfter 5 mm. Duschhörnets dörrar är svängbara 180 grader. Duschhörn Noro Fix R 88 är utrustat i kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Levereras med Takdusch Frost som är en termostatblandare och handdusch i kromade mässingsrör.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Fix 80 är en halvrund dusch med 6 mm klart, härdat säkerhetsglas och magnetstängning. Duschhörnet är utrustat med lyftgångjärn som lyfter 5 mm. Duschhörnets dörrar är svängbara 180 grader. Duschhörn Noro Fix R 88 är utrustat i kraftig polerad aluminiumprofil med silver matt finish. Levereras med Takdusch Frost som är en termostatblandare och handdusch i kromade mässingsrör.
Information om takduschen
Det ergonomiska handtaget gör att blandaren enkelt går att reglera mellan takdusch och handdusch. Noro Frost har en justerbar höjd mellan 1000-1350 mm, en handdusch med tre olika vattenstrålar och ett duschhuvud med diametern 200 mm. Levereras inklusive blandare.
CC-mått: 150/160 mm
Det ergonomiska handtaget gör att blandaren enkelt går att reglera mellan takdusch och handdusch. Noro Frost har en justerbar höjd mellan 1000-1350 mm, en handdusch med tre olika vattenstrålar och ett duschhuvud med diametern 200 mm. Levereras inklusive blandare.
CC-mått: 150/160 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 322203 |
| Storlek | 800x800 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 800 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Friendship |
| Profil | Matt aluminium |
| Blandare | Ja |
| Justerbar | 790-810 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 55 kg |

