Duschhörn Noro Fix Trend C
fr.3 295 kr
utvalda påKampanj
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Fix Trend C
3 295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Fix Trend C är en avskalad och elegant duschhörna i rakt utförande. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Fix Trend C är en avskalad och elegant duschhörna i rakt utförande. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Duschhörnan finns i olika utföranden.
Dokument
Recensioner
Anders RVerifierad köpare
för 5 år sedanHantverkaren påpekade att de var lättare att montera än många av de andra på marknaden.
Joakim EVerifierad köpare
för 5 år sedanUppfyllde alla förväntningar i denna prisklassen.
Marwan YVerifierad köpare
för 5 år sedanPerfekt duschhörna lätt att montera
Birger ÖVerifierad köpare
för 6 år sedanDen har en mycket bra finish och känn riktigt gedigen. Ett bra köp!
Monika LVerifierad köpare
för 6 år sedanInget emot produkten men för trångt utrymme. Returnerad.
Bengt JVerifierad köpare
för 7 år sedanSe längre ner.
- Det fattades en stoppskruv. Jag ringde till Noro . Dom lovade att skicka skruven men det har inte kommit någon
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 800x800, 800x900/900x800, 900x900 |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Matt aluminium |
| Färg | Frostat glas, Klarglas, Rökfärgad |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Justerbar | 790-810/890-910, 890-910 mm |
| Vikt | 40, 37,5, 42,5 kg |
| Form | Rak, Rund |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas, Tonat glas |
