Duschhörn Noro Fix Trend R 99 Klarglas med Takdusch
fr.8 546 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Fix Trend R 99 är en avskalad och estetisk dusch med transparent glas och silvermatt profil. Fix Trend R har 5 mm säkerhetsglas, 180° svängbara dörrar och klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Takdusch ingår och det går att välja mellan Frost och Sand.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Fix Trend R 99 är en avskalad och estetisk dusch med transparent glas och silvermatt profil. Fix Trend R har 5 mm säkerhetsglas, 180° svängbara dörrar och klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg. Takdusch ingår och det går att välja mellan Frost och Sand.
Obs! CC 150 mm med excentrar för CC 160 medföljer.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Ja |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Vikt | 53 kg |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Utförande | Takdusch Frost, Takdusch Sand |


