Duschhörn Noro Fix Trend R Silver Matt Frostat Glas
fr.2 990 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Fix Trend R Silvermatt Frostat Glas är en avskalad och elegant duschhörna med frostade dörrar. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Fix Trend R Silvermatt Frostat Glas är en avskalad och elegant duschhörna med frostade dörrar. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Duschhörnan är något asymmetrisk och väljer du bredd 800 mm är högerdörren 800 mm och vänsterdörren 900 mm. Väljer du 900 mm är högerdörren 900 mm och vänsterdörren 800 mm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rund |
| Glastyp | Frostat glas |
| Vikt | 50 kg |
| Glastjocklek | 5 mm |

