Duschhörn Noro Fix Trend R Silver Matt Transparent Glas
fr.4 270 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Fix Trend R Silver Matt Transparent Glass är en avskalad och elegant duschhörna med rökfärgade dörrar. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Fix Trend R Silver Matt Transparent Glass är en avskalad och elegant duschhörna med rökfärgade dörrar. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.
Duschhörnan är något asymmetrisk och vid bredd 800 mm är högerdörren 800 mm och vänsterdörren 900 mm.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Vikt | 48, 50, 53 kg |
