Duschhörn Noro Fix Trend R
fr.4 663 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Fix Trend R
4 663 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Fix Trend R är en avskalad och elegant duschhörna i rundat utförande. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.. Släplister ingår.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Fix Trend R är en avskalad och elegant duschhörna i rundat utförande. Duschhörnan är tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar är öppningsbara 180 grader vilket möjliggör maximalt öppningsmått och att du kan fälla in dörrarna mot väggen för att frigöra maximalt utrymme i badrummet. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning upp till 35 mm från väggen.. Släplister ingår.
Duschhörnan finns i olika utföranden.
Dokument
Recensioner
Linnea BVerifierad köpare
för 2 månader sedanKänns stabila, håller tätt, ingen insyn
Per LVerifierad köpare
för 3 månader sedanSnyggt duschhörn som funkar bra. Handtagen (särskilt de inre) kunde ha utformats lite mindre kantiga då man lätt kan slå i t ex armbågen i dem när man tvagar sig.
Dagmar HVerifierad köpare
för 1 år sedanStor duschörna som inte tar stor plats när den inte används. Skönt med frostat glas hela vägen = behöver inte torkas av efter varje dusch.
Marcus FVerifierad köpare
för 1 år sedanKjellVerifierad köpare
för 5 år sedanHelnöjd funkar perfekt
ÅsaVerifierad köpare
för 6 år sedanVäldigt snygga glasdörrar!
Carl C M OVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygga dörrar. Bra enkel montering. Tyvärr lossnar nedre gummilisten på båda dörrarna ibland. Antar att man får sätta fast dessa med nån typ av lim. I övrigt är jag nöjd.
Yousif W I IVerifierad köpare
för 7 år sedanJätte fin med fin mönster. Den ända jobbigt är den plast kant mot golvet den ramlar ofta.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 800x800, 800x900/900x800, 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Matt aluminium |
| Färg | Frostat glas, Klarglas, Rökfärgad, Vallmo |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 5 mm |
| Justerbar | 790-810, 790-810/890-910, 890-910 mm |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas, Mönstrat glas, Tonat glas |
| Vikt | 40, 37,5, 42,5 kg |

