Duschhörn Noro Frost C Klarglas
fr.7 230 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Frost C Klarglas är en fyrkantig duschhörna med designade handtag. Duschen har 6 mm klart, härdat säkerhetsglas och magnetstängning. Dörrarna är svängbara 180 grader och är utrustad med lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Polerade kraftiga aluminiumprofiler med silvermatt finish. Klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Frost C Klarglas är en fyrkantig duschhörna med designade handtag. Duschen har 6 mm klart, härdat säkerhetsglas och magnetstängning. Dörrarna är svängbara 180 grader och är utrustad med lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning. Polerade kraftiga aluminiumprofiler med silvermatt finish. Klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 800x800, 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 2022 mm |
| Serie | Frost |
| Profil | Matt aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 790-810, 890-910 mm |
| Vikt | 70, 80 kg |
