Duschhörn Noro Frost Concept Happy+Frostat Glas925x785x2022 mm
9 990 kr
7 495 krSpara 25 %Kampanj
Vald variant
Storlek (mm):
925x785

Frost Concept Happy+Frostat Glas
925x785x2022 mm
7 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Frost Concept från Noro består av en duschdörr i 6 mm frostat säkerhetsglas och en fast duschvägg i 8 mm i delvist frostat säkerhetsglas med Happy Going-motiv designat av Ulrika Hydman Vallien. Silvermatt profil. Duschen är vändbar och stången kan monteras mot vägg eller tak.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Frost Concept från Noro består av en duschdörr i 6 mm frostat säkerhetsglas och en fast duschvägg i 8 mm i delvist frostat säkerhetsglas med Happy Going-motiv designat av Ulrika Hydman Vallien. Silvermatt profil. Duschen är vändbar och stången kan monteras mot vägg eller tak.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 302012 |
| Storlek | 925x785 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 925 mm |
| Djup | 785 mm |
| Höjd | 2022 mm |
| Serie | Frost Concept |
| Profil | Matt Silver |
| Handtag | Ja |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Frostat-/Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| EAN-nr | 7340032403510 |

