Duschhörn Noro Frost Concept
fr.6 180 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Frost Concept är en flexibel och modern duschlösning med en fast vägg (8 mm) och en svängbar dörr (6 mm). Duschen har silvermatta profiler, härdat säkerhetsglas och magnetstängning samt lyftgångjärn som lyfter dörren 5 mm vid öppning. Duschlösningen ger dig stora variationsmöjligheter när det kommer till dimensionerna. Välj mellan olika storlekar där bredden är måttet på väggen och djupet är måttet på dörren. Duschen är vändbar och monteras i hörn mot vägg eller tak.
OBS! Endast duschdörren är justerbar.
OBS! Endast duschdörren är justerbar.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Frost Concept är en flexibel och modern duschlösning med en fast vägg (8 mm) och en svängbar dörr (6 mm). Duschen har silvermatta profiler, härdat säkerhetsglas och magnetstängning samt lyftgångjärn som lyfter dörren 5 mm vid öppning. Duschlösningen ger dig stora variationsmöjligheter när det kommer till dimensionerna. Välj mellan olika storlekar där bredden är måttet på väggen och djupet är måttet på dörren. Duschen är vändbar och monteras i hörn mot vägg eller tak.
OBS! Endast duschdörren är justerbar.
OBS! Endast duschdörren är justerbar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 700x900, 800x800, 900x700, 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 700, 800, 900 mm |
| Höjd | 2022 mm |
| Serie | Frost Concept |
| Profil | Matt aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 690/710-890/910, 790-810, 890-910, 890-910/690-710 mm |
| Vikt | 63, 70, 80 kg |
