Duschhörn Noro Nova R Silver Matt Transparent Glas
3 596 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Nova R Silvermatt Transparent Glas är en enkel och prisvärd duschhörna tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med aluminiumprofiler. Duschhörnan är enkel att installera, har lyftgångjärn för att dörrarna inte ska skrapa i golvet vid öppning samt stängningsfunktion med magneter. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning på upp till 25 mm från vägg.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Nova R Silvermatt Transparent Glas är en enkel och prisvärd duschhörna tillverkad av 5 mm härdat säkerhetsglas med aluminiumprofiler. Duschhörnan är enkel att installera, har lyftgångjärn för att dörrarna inte ska skrapa i golvet vid öppning samt stängningsfunktion med magneter. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning på upp till 25 mm från vägg.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2400 |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Fix Trend |
| Profil | Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 5 mm |
| EAN-nr | 7340032424003 |
