Duschhörn Noro Shine Matt Silver 900
6 174 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Shine i klarglas och rena linjer med halvrunda dörrar. Duschhörnet är enkelt att montera och underhålla. Dörrarna är utrustade med lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning och de har även magnetstängning. Duschdörrarna är svängbara 180 grader.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Shine i klarglas och rena linjer med halvrunda dörrar. Duschhörnet är enkelt att montera och underhålla. Dörrarna är utrustade med lyftgångjärn som lyfter 5 mm vid öppning och de har även magnetstängning. Duschdörrarna är svängbara 180 grader.
Övrigt:
- Designade handtag i kromat rostfritt stål
- Lyftgångjärn
- Magnetfunktion vid stängning
- Förberedd för utvändig rördragning
- 6 mm härdat säkerhetsglas
- Klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg
- Dörrarna är justerbara i väggprofilen, 890-910 mm
- Öppning: 890-910 mm
- Designade handtag i kromat rostfritt stål
- Lyftgångjärn
- Magnetfunktion vid stängning
- Förberedd för utvändig rördragning
- 6 mm härdat säkerhetsglas
- Klarar utvändig rördragning upp till 35 mm från vägg
- Dörrarna är justerbara i väggprofilen, 890-910 mm
- Öppning: 890-910 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Art.Nr. | 2060 |
| Storlek | 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Shine |
| Profil | Matt aluminium |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 890-910 mm |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Vikt | 53 kg |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Antal Dörrar | 2 st |
| EAN-nr | 7340032420609 |
