Duschhörn Noro Shine
fr.7 979 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Shine är en elegant och stilren duschhörna tillverkad av 6 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar har lyftgångjärn för att dörrarna inte ska skrapa i golvet vid öppning och stängnings samt stängningsfunktion med magneter. Duschhörnans dörrar har dessutom exklusiva handtag i polerat rostfritt stål. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Shine är en elegant och stilren duschhörna tillverkad av 6 mm härdat säkerhetsglas med matta aluminiumprofiler. Duschhörnans dörrar har lyftgångjärn för att dörrarna inte ska skrapa i golvet vid öppning och stängnings samt stängningsfunktion med magneter. Duschhörnans dörrar har dessutom exklusiva handtag i polerat rostfritt stål. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning.
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 1000x1000, 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Storlek | 1000x1000 |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Shine |
| Profil | Matt aluminium |
| Färg | Klarglas |
| Handtag | Ja |
| Placering | Hörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 890-910, 990-1010 mm |
