Duschhörn Noro Snow R
fr.5 245 kr
utvalda påKampanj
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Snow R
5 245 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Noro Snow R är en elegant, rundad duschhörna av böjt 6 mm härdat säkerhetsglas med kraftigt polerade aluminiumprofiler med silvermatt finish. Dörrarna har fjäderbelastade kullagrade hjul och dörrarna är dessutom enkla att ta av vid rengöring. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning (upp till 35 mm) från vägg och dörrarna har magnetfunktion vid stängning för att dörrarna ska sluta tätt.
Varumärke
NoroBeskrivning
Duschhörn Noro Snow R är en elegant, rundad duschhörna av böjt 6 mm härdat säkerhetsglas med kraftigt polerade aluminiumprofiler med silvermatt finish. Dörrarna har fjäderbelastade kullagrade hjul och dörrarna är dessutom enkla att ta av vid rengöring. Duschhörnan klarar av utvändig rördragning (upp till 35 mm) från vägg och dörrarna har magnetfunktion vid stängning för att dörrarna ska sluta tätt.
Duschhörnet finns i flera storlekar.
Dokument
Recensioner
Hans BVerifierad köpare
för 5 månader sedanMycket nöjd, dock vissa problem att få tätt invid golvet. Men det kan ju bero på golvet. Plus för snabb leverans
Annie LVerifierad köpare
för 1 år sedanBra men bilden visade inte den storleken vi valde utan en generell bild. Eftersom man inte kan komma och besöka den i verklighet, vore det bra med en bild till varje storlek.
+ Stabil
- Liten
AxelVerifierad köpare
för 5 år sedanSnygg och förhållandevis enkel att montera. Hade dock önskat ha skruvarna helt dolda istället för att ha dem sittande på insidan av duschhörnet.
Mats R BVerifierad köpare
för 7 år sedanAllt fungerade utan några problem. Tack!
+ Allt fungerade utan några problem. Tack!
Gunilla M SVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket nöjd med duschhörnan. Det blev jättefint.
Mats R HVerifierad köpare
för 8 år sedanSnabb leverans Enkel montering Lätt att justera in
- Du måste vara hemma vid leveransen
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
| Storlek | 700x900, 800x800, 900x900 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Höjd | 1950 mm |
| Serie | Snow |
| Profil | Blank aluminium |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rund |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 36 kg |
| Justerbar | 670/700-870/900, 770-800, 890-910 mm |
