Duschhörn Sunwind Ariel Round Black900x900 mm
Rek. pris 5 290 kr
4 457 kr
4 229 krSänkt pris!
Vald variant
Storlek (mm):
900x900

Ariel Round Black
900x900 mm
4 229 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Ariel Round Black är ett stilrent duschhörn i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler blir Ariel duschvägg en snygg detalj i ditt badrum.
Varumärke
SunwindBeskrivning
Duschhörn Ariel Round Black är ett stilrent duschhörn i 6 mm härdat glas. Med svarta profiler blir Ariel duschvägg en snygg detalj i ditt badrum.
Levereras som ett set med två duschdörrar.
Egenskaper:
- Enkel installation
- Rejält 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vridas och roteras, på valfri sida
- Gummilist i botten
- Dörren kan fällas inåt och utåt. Den kan öppnas 180 grader och har höj/sänkfunktion
- Snygg design och hög kvalitet, passar lika bra hemma som i stugan!
Egenskaper:
- Enkel installation
- Rejält 6 mm härdat, klart glas
- Kan placeras, vridas och roteras, på valfri sida
- Gummilist i botten
- Dörren kan fällas inåt och utåt. Den kan öppnas 180 grader och har höj/sänkfunktion
- Snygg design och hög kvalitet, passar lika bra hemma som i stugan!
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Sunwind |
| Art.Nr. | 671822 |
| Storlek | 900x900 mm |
| Produkttyp | Dusjhjørne |
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 900 mm |
| Höjd | 1900 mm |
| Serie | Ariel |
| Profil | Svart |
| Färg | Sort |
| Blandare | Nei |
| Vikt | 49 kg |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Glastyp | Klarglass |
| Material | Glass/Aluminium |
| Placering | Hjørne |
| Form | Rund |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Handdusch | Nej |
| Takdusch | Nej |
| EAN-nr | 7028640078497 |

