Duschhörn Svedbergs Skoga Rak800x1000 mm, Profil: Matt Aluminium, Frostglas utan handtag
11 160 kr
Vald variant
Profil:
Matt Aluminium
Storlek:
800x1000 mm
Glastyp:
Frostat glas

Skoga Rak
800x1000 mm, Profil: Matt Aluminium, Frostglas utan handtag
11 160 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Svedbergs Skoga Rak består av två dörrar med transparent tätningslist i nederkant. Dörrarna kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 85-127 cm.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschhörn Svedbergs Skoga Rak består av två dörrar med transparent tätningslist i nederkant. Dörrarna kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 85-127 cm.
Välj med knopp eller integrerat handtag.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschväggarna kan kompletteras med byggprofiler med djup 30 alt 50 mm. Samtliga mått är vändbara för höger alt vänsterplacering av duschhörnet.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschväggarna kan kompletteras med byggprofiler med djup 30 alt 50 mm. Samtliga mått är vändbara för höger alt vänsterplacering av duschhörnet.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 63508381 |
| Storlek | 800x1000 mm |
| Typ | Duschhörn |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 1000 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Matt Aluminium |
| Färg | Aluminium |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Justerbar | 790-810 / 990-1010 mm |
| Form | Rak |
| Tillverkarens Art.Nr. | 63508381 |
| Material | Aluminium |
| Härdat Glas | Ja |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Placering | Hörn |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Ytbehandling | Härdad |
| Vändbar | Ja |
| Garanti | 20 år |
| RSK-nr | 7312291 |
| EAN-nr | 7323100369031 |




