Duschhörn Svedbergs Skoga Vikbar + Fast
Nyhet
Rek. pris 14 380 kr
fr.10 392 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Skoga Vikbar + Fast
10 392 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Svedbergs Skoga med en fast väggskärm med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv samt en öppningsbar vikdörr (180°) med transparent tätningslist mot golv och mellan glasen. Dörren kan öppnas/vikas inåt, praktiskt när man har möbler i vägen utanför. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 60-90 cm. Levereras med integrerat handtag.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschhörn Svedbergs Skoga med en fast väggskärm med draperistång (max 105 cm), golvfäste och transparent tätningslist mot golv samt en öppningsbar vikdörr (180°) med transparent tätningslist mot golv och mellan glasen. Dörren kan öppnas/vikas inåt, praktiskt när man har möbler i vägen utanför. Duschhörnan är tröskelfri vilket gör dem handikappvänliga. Härdat säkerhetsglas 6 mm. Dörröppning 60-90 cm. Levereras med integrerat handtag.
Väggprofiler medger rördragning 30 mm från vägg. Duscharna kan kompletteras med byggprofiler med djup 30 alt 50 mm.
Höjd 198 cm (201 cm ovankant stag).
Höjd 198 cm (201 cm ovankant stag).
Dokument
Recensioner
HansVerifierad köpare
för 1 år sedanFunkar som förväntat
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Storlek | 1000x1030, 1000x700 mm, 1000x730, 1000x800 mm, 1000x830, 1000x900 mm, 1000x930, 700x1030, 700x700 mm, 700x730, 700x800 mm, 700x830, 700x900 mm, 700x930, 800x1030, 800x700 mm, 800x730, 800x800 mm, 800x830, 800x900 mm, 800x930, 900x1030, 900x700 mm, 900x730, 900x800 mm, 900x830, 900x900 mm, 900x930 mm |
| Produkttyp | Duschhörn, Hörndusch |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Djup | 700, 800, 900 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Höjd | 1980 mm |
| Serie | Skoga |
| Profil | Blank Aluminium, Matt Aluminium, Mattsvart, Svart Matt |
| Färg | Aluminium, Svart |
| Handtag | Integrerat |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Hängning | Vändbar |
| Form | Rak |
| Placering | Hörn |
| Vikt | 48, 51, 54, 57, 59, 60 kg |
| Garanti | 20 år |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 690-710/1020-1040, 690-710/720-740, 690-710/820-840, 690-710/920-940, 790-810/1020-1040, 790-810/720-740, 790-810/820-840, 790-810/920-940, 890-910/1020-1040, 890-910/720-740, 890-910/820-840, 890-910/920-940, 990-1010/1020-1040, 990-1010/720-740, 990-1010/820-840, 990-1010/920-940 mm |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Härdat Glas | Ja |
| Ställbar | Ja |




