Duschhörn Westerbergs Combi Lynx Nexus1000x800 mm, Sotat Glas, Mattsvart
Nyhet
13 995 kr
Vald variant
Profil:
Mattsvart
Storlek (mm):
1000x800
Glastyp:
Sotat Glas

Combi Lynx Nexus
1000x800 mm, Sotat Glas, Mattsvart
13 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lynx Combi är ett stilrent duschhörn. Fast vägg och dörr, formgivet med smäckra beslag och elegant handtagslösning. Stora glasytor i 8 mm härdat säkerhetsglas. Magnetlist ingår. Fullhöjd 2 m.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Lynx Combi är ett stilrent duschhörn. Fast vägg och dörr, formgivet med smäckra beslag och elegant handtagslösning. Stora glasytor i 8 mm härdat säkerhetsglas. Magnetlist ingår. Fullhöjd 2 m.
Lynx Combi duschhörna präglas av en avskalad och tidlös design där de stora klara glasytorna står i fokus. Den fasta väggen i kombination med dörren skapar ett luftigt och öppet uttryck som ger badrummet en känsla av rymd och lugn.
Duschhörnet består av en fast vägg och en dörr, där både vägg och dörr är vändbara för flexibel montering till höger eller vänster. En genomtänkt lösning som kombinerar form och funktion, samt passar i badrum med begränsat utrymme.
Lynx Combi har en fullhöjd på 2 meter och är tillverkat i 8 mm härdat säkerhetsglas. Magnetlist ingår. Modellen saknar tätningslister som standard, vilket gör ett korrekt golvfall extra viktigt för optimal funktion.
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- 8 mm härdat säkerhetsglas
- Stora klara glasytor som ger ett luftigt och öppet intryck
- Smäckra beslag med stilrent uttryck
- Fast vägg i kombination med dörr
- Vändbar vägg och dörr för flexibel montering
- Magnetlist ingår
- Fullhöjd 2 meter
- CE-Märkning: Ja
Duschhörnet består av en fast vägg och en dörr, där både vägg och dörr är vändbara för flexibel montering till höger eller vänster. En genomtänkt lösning som kombinerar form och funktion, samt passar i badrum med begränsat utrymme.
Lynx Combi har en fullhöjd på 2 meter och är tillverkat i 8 mm härdat säkerhetsglas. Magnetlist ingår. Modellen saknar tätningslister som standard, vilket gör ett korrekt golvfall extra viktigt för optimal funktion.
Den här produkten är en del av Westerbergs kollektion Nexus, där allt till badrummet finns i samma kulör. Skapa ett hem som speglar din personlighet, dina behov och din stil. Westerbergs – One of a Kind.
Egenskaper
- Ingår i kollektionen Nexus – allt i samma kulör
- 8 mm härdat säkerhetsglas
- Stora klara glasytor som ger ett luftigt och öppet intryck
- Smäckra beslag med stilrent uttryck
- Fast vägg i kombination med dörr
- Vändbar vägg och dörr för flexibel montering
- Magnetlist ingår
- Fullhöjd 2 meter
- CE-Märkning: Ja
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20058426 |
| Storlek | 1000x800 mm |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 1000 mm |
| Djup | 800 mm |
| Storlek | 1000x800 |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Lynx |
| Profil | Mattsvart |
| Yta | Matt |
| Vikt | 72,96 kg |
| Glastyp | Sotat Glas |
| Tjocklek | 8 mm |
| Form | Rak |
| Hängning | Vändbar |
| Standard | EN14428 |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Glastjocklek | 8 mm |
| EAN-nr | 7333231008891 |
