Duschhörna Dansani Match Slag Frostat Glas
fr.8 750 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Match Slag Frostat Glas
8 750 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörna Dansani Match Slag Frostat Glas är ett klassiskt och mycket populärt duschhörn med två duschdörrar som kan öppnas både utåt och inåt. Det frigör golvyta i ett litet badrum och öppnar upp rummet. Modellerna är vändbara och kan användas både på höger och vänster sida utan anpassning eller behov av verktyg.
Varumärke
DansaniBeskrivning
Duschhörna Dansani Match Slag Frostat Glas är ett klassiskt och mycket populärt duschhörn med två duschdörrar som kan öppnas både utåt och inåt. Det frigör golvyta i ett litet badrum och öppnar upp rummet. Modellerna är vändbara och kan användas både på höger och vänster sida utan anpassning eller behov av verktyg.
Alla Flexi-modellerna har en robust och miljövänlig EasyCare-behandling på insidan, som gör livet svårt för smuts och kalkavlagringar. Glaset behöver bara torkas av med en fuktig tygtrasa emellanåt för att förbli snyggt och elegant i många år framöver.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Egenskaper
| Varumärke | Dansani |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Bredd | 700, 800, 900 mm |
| Djup | 700, 800, 900 mm |
| Storlek | 700x700 mm, 700x800 mm, 700x900 mm, 800x800 mm, 800x900 mm, 900x900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Flexi |
| Profil | Satin |
| Handtag | Ja |
| Justerbar | 20 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat glas/Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
