Sminkspegel Bathlife Sköna

Sköna

Beskrivning
Spänning: 220-240 V
Detta ingår
- 12 st LED-lampor med olika ljuslägen som enkelt ändras genom en knapptryckning som dimmar ljuset
- Ljustemperatur från 2700 K-6500 K
- Ljusstyrkan hos de olika ljusrörelserna kan enkelt justeras med dim-alternativet
- Aluminiumram med vändbar spegel 360 grader
- LED-lampor med en livstid på 50 000 timmar
- Ingen montering behövs och omedelbar användning
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Fin och enkel spegel med många möjligheter till ljusstyrka och typ av ljus som man enkelt ställer in.
Min dotter älskar sin nya sminkspegel!
Superfin spegel! Dottern supernöjd! Så bra ljus!
Oväntat bra kvalitet för pengarna. Kan rekommenderas, stadig med bra ljus, olika varianter av vitt ljus, varmt och kallt ljus, som enkelt kan dimmas.
Liten och smidig.
Bra ljus som går att justera enkelt från svagt till riktigt starkt. Känns gedigen och välgjord. Inte fräsigaste designen men stilren och smälter in utan att göra så mycket väsen av sig.
skulle hellre velat haft den i vit men det fanns inte vit till rea pris.
En smidig och bra sminkspegel till min fotostudio som går att använda både som rekvisita till kreativa porträtt och glamourfotograferingar och som lättplacerad sminkspegel med många bra inställningsmöjligheter på både ljusstyrka och färgtemperatur. Bra och gedigen konstruktion. Fotograf Uffe
Är galet nöjd med min spegel!
Snygg design, lätt att använda, ställbar ljusfunktionen, mycket användbar kan användas på flera ställen. Det enda jag saknar är någon nivå på själva ljuset som kan gå ner i ljus-sken! Detta är en toppen spegel, den ställer man på sminkbordet och det behövs inga hål i någon vägg
Läste inte måttet så den var mindre än jag trodde Mycket bra steglös belysning
Favoritspegel, cool och fin med olika belysning
Bra att man kan vinkla den, bra stativ och storlek samt har många ljuslägen. Prisvärd.
Jättefin spegel, extra kul att kunna välja färg på ljuset och dimma.
As bra spegel!! Blev chockad att den va så bra, ljuset va starkt nog för att lysa upp ett märkt rum, perfekt i vinter tid på morgonen!! Älskar den! Vissa har skrivit att den är ranglig men det tycker inte direkt jag. Såklart lite ranglig för att den är den modellen som den är men den ska ju bara stå Stilla på ett sminkbord så det är absolut inget som berör mig!
Bra dimmerfunktion och möjlighet att välja färg på ljuset. Snygg och funktionell.
Dottern på 10 år är jättenöjd! Lagom stor att ställa på skrivbordet, suveränt med olika inställningar av ljuset. Snygg design.
Jag är mycket nöjd med spegeln Det går att växla mellan 3 olika ljus, så att man ser sin sminkning perfekt Spegeln är lagom stor och står stadigt på en byrå Lätt att använda Rekommenderar den till alla som vill ha en bra spegel att sminka sig i
Superbra spegel. Bra belysning. Grymt snyggt att knapparna är integrerade i glaset. Den var mindre i storleken än jag trodde dock värt pengarna ändå.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40969429 |
| Serie | Sköna |
| Färg | Svart |
| Bredd | 365 mm |
| Höjd | 470 mm |
| Djup | 85 mm |
| Belysning | Ja, LED |
| IP-Klassning | IP21 |
| Vikt | 3,73 kg |
| Typ | Spegel |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium/Glas |
| Form | Rektangulär |
| Spänning | 240 V |
| Dimbar | Ja |
| Ljustemperatur | 2700-6500 K |
| Effekt | 10,5 W |
| Energiförbrukning | 10,5 kWh/1000h |
| Sensor | Ja |
| Antal Ljuskällor | 12 st |
| EAN-nr | 7330027159669 |






