Köksfläkt Franke Inca Lux
4 262 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Disktret och stilren köksfläkt för inbyggnad i överskåp. Inca Lux håller effektivt matoset borta och den fina ledbelysningen ger ett bra arbetsljus. Allt regleras via den elektroniska styrningen undertill på produkten.
Filtren av metalltråd kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
När du, mitt i matlagningen, har behov av ett extra starkt utsug är intensivfunktionen rätt för dig. Tryck bara på intensivknappen så kör fläkten på max i upp till tio minuter.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Varumärke
FrankeBeskrivning
Disktret och stilren köksfläkt för inbyggnad i överskåp. Inca Lux håller effektivt matoset borta och den fina ledbelysningen ger ett bra arbetsljus. Allt regleras via den elektroniska styrningen undertill på produkten.
Filtren av metalltråd kan lätt avlägsnas och diskas för hand eller i maskin.
När du, mitt i matlagningen, har behov av ett extra starkt utsug är intensivfunktionen rätt för dig. Tryck bara på intensivknappen så kör fläkten på max i upp till tio minuter.
Spisfläkten har inbyggd motor och kräver egen ventilationskanal för att ventilera ut matos. Denna modell är vanlig i fristående villor.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Franke |
| Art.Nr. | 110.0442.943 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 520 mm |
| Höjd | 325 mm |
| Djup | 290 mm |
| Energiförbrukning | 96,1 kWh/år |
| Modell | Inbyggd |
| Bullernivå | 69 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | D |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | C |
| Serie | Inca |
| Belysning | 2 x 1 W LED |
| Kapacitet | 690 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Produkttyp | Standard Frånluft |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | D |
| Decibelnivå | 69 dBa |
| EAN-nr | 7612981790165 |
