Köksfläkt Thermex Decor 942Silver, B. 600 mm
Rek. pris 8 950 kr
3 790 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Rostfri
Bredd:
600 mm

Decor 942
Silver, B. 600 mm
3 790 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Decor 942 är en köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Decor 942 är en köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 527.41.3168.2 |
| Färg | Rostfri |
| Bredd | 600 mm |
| Höjd | 1115 mm |
| Djup | 470 mm |
| Energiförbrukning | 60 kWh/år |
| Bullernivå | 61 dBa |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | D |
| Serie | Decor |
| Belysning | 2 x 1,3 W LED |
| Kapacitet | 462 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 49 dB-A |
| EAN-nr | 5703347523847 |

