Köksfläkt Thermex Decor 942Vit, B. 700 mm
Rek. pris 8 570 kr
4 490 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit
Bredd:
700 mm

Decor 942
Vit, B. 700 mm
4 490 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Decor 942 är en köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Varumärke
ThermexBeskrivning
Decor 942 är en köksfläkt från Thermex för väggmontage. Fläkten har 3 st hastigheter och energisnål LED-belysning. Justerbar höjd mellan 73,5-111,5 cm.
Alla kök är personliga och unika, därför kräver de också alla sin unika lösning när det handlar om luftväxling. Thermex erbjuder många olika modeller att välja mellan och täcker alla stilarter och behov med användarvänlig funktionalitet, snygga ytor och genomtänkta detaljer. Alla med ett brett utbud av personliga möjligheter på alla nivåer - design, färger, storlek, material och automatik.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Obs! Kolfilter och slangsats ingår ej! Finns som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Thermex |
| Art.Nr. | 527.41.3171.2 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 700 mm |
| Höjd | 1115 mm |
| Djup | 470 mm |
| Energiförbrukning | 60 kWh/år |
| Bullernivå | 61 dBa |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 61 dB-A |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Effektivitetsklass Belysning | A |
| Energieffektivitet | D |
| Serie | Decor |
| Belysning | 2 x 1,3 W LED |
| Kapacitet | 462 m³/h |
| Antal Hastigheter | 3 |
| Spänning | 230 V |
| Produkttyp | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Ljudnivå Normalt bruk Min | 49 dB-A |
| EAN-nr | 5703347523854 |

