Handdukstork Pax Flex I
fr.2 684 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Pax Flex är en av populär handdukstork som passar i alla hem. Med sitt breda utval av utförande och bredd passar den i alla hem. Armarna är individuellt svängbara 180 grader, vilket gör den både mycket flexibel och ger handdukarna utrymme för fritt häng. Handdukstorken har dold eldragning via nedre väggfästet, om du vill ha annan lösning komplettera med ett sladställ.
Varumärke
PAXBeskrivning
Handdukstork Pax Flex är en av populär handdukstork som passar i alla hem. Med sitt breda utval av utförande och bredd passar den i alla hem. Armarna är individuellt svängbara 180 grader, vilket gör den både mycket flexibel och ger handdukarna utrymme för fritt häng. Handdukstorken har dold eldragning via nedre väggfästet, om du vill ha annan lösning komplettera med ett sladställ.
Denna handdukstork finns att köpa med eller utan Pax Momento II. Denna elpatron gör att torken endast är i drift när du vill, på så sätt kan du minska dina elkostnader utan att tumma på din komfort.
Recensioner
Leif AVerifierad köpare
för 4 år sedanSe kommentarerna nedan
+ Man kan välja torktid 6 timmar
- Strömbrytarna sittar illa till på undersidan
Gustav WVerifierad köpare
för 5 år sedanHar inte haft handdukstorken så länge men den har fungerat som förväntat. Inga konstigheter.
Lars JVerifierad köpare
för 6 år sedanBra med svängbara torkarmar i trånga utrymmen
+ Lyser en röd lampa när handdukstorpen är på
- Trög knapp att sätta på strömbrytaren
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 560 mm |
| Höjd | 420, 510, 600, 685 mm |
| Djup | 112 mm |
| Serie | Flex I |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning El | Ja |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Material | Stål |
| Stickpropp | Ja |
| Yta | Blank |
| Modell | Med Momento II, Utan Momento II |
| Effekt/prestanda | 30, 40, 50, 60 W |
