Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
1 277 kr
Se priset!

Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
1 277 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Terrassvärmare Parasoll från Termo är en elektrisk värmare för montering under ett parasoll. Passar stolpe med diameter 25-60 mm.
Varumärke
TermoBeskrivning
Terrassvärmare Parasoll från Termo är en elektrisk värmare för montering under ett parasoll. Passar stolpe med diameter 25-60 mm.
Övrigt
- Färg: aluminium
- Spänning: 230V, 50Hz
- Halogenrör: 650/1300/2000W (förbrukar 2,0kWh)
- 180 cm jordad kabel med stickkontakt
- Värmespridning: ca 6-8 kvm när värmaren hänger under ett stort parasoll
- Godkännande: CE
- Skyddsklass: IP34
Installation
Montering skall ske så att värmaren hänger enligt bilden på parasollen. Du kan ha ett bord under värmaren och då måste avståndet vara minst 120-180 cm från bordet. Värmaren avger lite värme uppåt vilket gör att du måste ha avstånd om ca 30 cm till parasolltyget.
Fördelar: Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
- Anpassad för montering under parasoll
- Effektiv värmespridning på 6-8 kvm
- Skyddsklass IP34 för utomhusbruk
- Färg: aluminium
- Spänning: 230V, 50Hz
- Halogenrör: 650/1300/2000W (förbrukar 2,0kWh)
- 180 cm jordad kabel med stickkontakt
- Värmespridning: ca 6-8 kvm när värmaren hänger under ett stort parasoll
- Godkännande: CE
- Skyddsklass: IP34
Installation
Montering skall ske så att värmaren hänger enligt bilden på parasollen. Du kan ha ett bord under värmaren och då måste avståndet vara minst 120-180 cm från bordet. Värmaren avger lite värme uppåt vilket gör att du måste ha avstånd om ca 30 cm till parasolltyget.
Fördelar: Infravärmare Termo Parasoll Terrassvärmare, Svart Hängande Modell med 2000W Effekt
- Anpassad för montering under parasoll
- Effektiv värmespridning på 6-8 kvm
- Skyddsklass IP34 för utomhusbruk
Recensioner
Carina SVerifierad köpare
för 1 år sedanLyser upp förmycket
- Lyser för mycket
EvaVerifierad köpare
för 6 år sedanUtmärkt sätt att få ytterligare ett arbetsrum i dessa ”hemarbetstider” Rekommenderas.
+ Lätt att ta ner utan att parasollen behöver lyftas. Mycket lätt att montera.
- Lyser enormt starkt vilket är ett litet minus på kvällen men vägs upp av skön värme hela dagen.
Christian LVerifierad köpare
för 6 år sedanÄr ganska nöjd. Hade blivit full pott om den inte lyste så starkt. Inte lönt att ha några tända ljus på bordet.
+ Värmer bra
- Lyser för starkt
Egenskaper
| Varumärke | Termo |
| Art.Nr. | 695000 |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Färg | Svart |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP34 |
| Serie | Parasoll |
| Produkttyp | Terrassvärmare |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Vikt | 3,6 kg |
| Bredd | 500 mm |
| EAN-nr | 7350051207952 |
