Duschkabin Bathlife Betrakta 90x90 Rund C/W Klarglas

Betrakta 90x90 Rund C/W Klarglas

Köper man till blandare och/eller kabinkoppling skickas det inte tillsammans med duschkabinen utan levereras till utlämningsställe.
Blandare ingår ej.
Beskrivning
Köper man till blandare och/eller kabinkoppling skickas det inte tillsammans med duschkabinen utan levereras till utlämningsställe.
Blandare ingår ej.
Dokument
Recensioner
Den såg bra ut på bilden internet hemm sidan
Snygg och fungerar bra, men lite skavanker och saknade delar.
Rymlig och snygg
karet var lite deformerat och svårt att få väggarna raka
Bra pris. Snygg. Lätt att montera.
Snygg duschkabin , relativt lätt att sätta upp och praktisk.
Väldigt fin kabin MEN otroligt dålig manual och det saknades en liten gummilist. Ändå 100% nöjd med mitt val av Kabin
Riktigt usel beskrivning för montering av duschkabinen. Små och dåliga bilder som inte går att se vilket som är upp eller ner t.e.x annars stabil och bra duschkabin.
Snygg design!! Nackdel Lite svår att montera ensam
Bra och snygg
funkar bra, gör sitt jobb
Snygg design men dålig monteringsanvisning!
Fin duschkabin som känns rejäl i kvalitén. Dock är manualen rätt värdelös och hade kunnat göras betydligt tydligare. Nästan bättre att lägga bort den och försöka tänka själv vart alla delar hör hemma.
Supernöjd med duschkabinen!
Bra produkt. Jag råkade själv ha sönder en del - men fick hjälp av Bygghemma att få köpa reservdel till ett väldigt snällt pris. Tack för det!
Denna produkt är värd pengarna
Känd produkt hög kvalitét känsla
lätt montage även fast instruktionen var krånglig
Perfekt kanin stabil och jättefin att titta på och även bra att använda supernöjd
Mycket god kvalitet sett till priset och står sig även väl mot betydligt dyrare kabiner. Enkel montering med tydliga instruktioner. Spröjsen är av förklistrad dekortejp, vilket är en stor fördel när det kommer till hygien och enkel rengöring.
Fyra förborrade hål i aluminiumen var felborrade. Gjorde inget, blir inte synliga. I övrigt fin.
Jag är helnöjd, toppen
Nöjd med produkten, men bruksanvisningen kunde ha varit bättre.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40842682 |
| Typ | Duschkabin |
| Bredd | 900 mm |
| Längd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Betrakta |
| Profil | Aluminium |
| Färg | Svart |
| Blandare | Nej |
| Bottenplatta ingår | Ja, akryl |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Form | Rak |
| Fotmassage | Nej |
| Massagemunstycke | Nej |
| Handdusch | Ja |
| Antal Dörrar | 2 st |
| Termostat | Nej |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Takdusch | Nej |
| Vikt | 75 kg |
| EAN-nr | 7330027158990 |















