Handdukstork Pax Flex IKrom, I4/ 510 mm, med Momento II
3 664 kr
Vald variant
Höjd:
510 mm
Modell:
Med Momento II
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Pax Flex är en av populär handdukstork som passar i alla hem. Med sitt breda utval av utförande och bredd passar den i alla hem. Armarna är individuellt svängbara 180 grader, vilket gör den både mycket flexibel och ger handdukarna utrymme för fritt häng. Handdukstorken har dold eldragning via nedre väggfästet, om du vill ha annan lösning komplettera med ett sladställ.
Varumärke
PAXBeskrivning
Handdukstork Pax Flex är en av populär handdukstork som passar i alla hem. Med sitt breda utval av utförande och bredd passar den i alla hem. Armarna är individuellt svängbara 180 grader, vilket gör den både mycket flexibel och ger handdukarna utrymme för fritt häng. Handdukstorken har dold eldragning via nedre väggfästet, om du vill ha annan lösning komplettera med ett sladställ.
Med Pax Momento II är din handdukstork i drift endast när du har behov av den. På så sätt minskar du enkelt dina elkostnader utan att behöva dra ner på vardagslyxen. Du kan ställa in flera olika timer både direkt på torken via den inbyggda knappen eller med hjälp av appen Pax Wireless. Via appen kan du även styra effekten i flera olika steg. Det gör att du effektiviserar användandet av din handdukstork eftersom den då bara är i drift när du har behov av den.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Recensioner
Leif AVerifierad köpare
för 4 år sedanSe kommentarerna nedan
+ Man kan välja torktid 6 timmar
- Strömbrytarna sittar illa till på undersidan
Gustav WVerifierad köpare
för 5 år sedanHar inte haft handdukstorken så länge men den har fungerat som förväntat. Inga konstigheter.
Lars JVerifierad köpare
för 6 år sedanBra med svängbara torkarmar i trånga utrymmen
+ Lyser en röd lampa när handdukstorpen är på
- Trög knapp att sätta på strömbrytaren
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
| Art.Nr. | 25-2012 |
| Produkttyp | Handdukstork |
| Anslutning | El |
| Bredd | 560 mm |
| Höjd | 510 mm |
| Djup | 112 mm |
| Serie | Flex I |
| Färg | Krom |
| IP-Klassning | IP44 |
| Modell | Med Momento II |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Anslutning El | Ja |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Spänning | 230 V |
| Material | Stål |
| Stickpropp | Ja |
| Yta | Blank |
| RSK-nr | 8754370 |
| EAN-nr | 7391477520126 |

